Pohádky z lesa, srdce a zahrady

Tomáš Kovanda


Sbírka dvanácti pohádek o zvířatech a rostlinách, jejich radostech a starostech, které jsou dost podobné jako ty naše, lidské.

Možná jste to nevěděli, ale i zvířátka a rostliny mají svoji olympiádu. Také jste určitě neslyšeli, že i mezi pavouky se najde nějaký ten vegetarián, že i kapr musí chodit do školy, aby se naučil plavat, a stejně jako lidé, i v lese každý potřebuje nějakého kamaráda, s kterým by se smál a radoval... O tom všem a mnohém dalším vypráví tyto pohádky. 


Cena:200 kč 


....Kdo si myslíte, že je les jenom spousta stromků, jehličí a sem tam nějaký ten zajíc nebo srnka, která proběhne kolem, jste na velkém omylu. Takový les je velmi podobný městu nebo vesnici, kde žijete. O pořádek se tu stará policie, v čele se strážníkem bobrem Honzou. V lese se ale moc nekrade, a tak bobr Honza dohlíží spíš na to, aby na lesních cestách nikdo nenechával pohozené větve nebo šišky. Jen loni se snažil řídit dopravní zácpu na srazu hlemýžďů a slimáků. Zjistil ale, že na jeho vztyčený ocas, na znamení stůj, nikdo nereaguje, tak toho nechal. Navíc zjistil, že téměř všichni slimáci a hlemýždi dodržují vyvěšené značky o nejvyšší povolené rychlosti, takže žádnou pokutu dávat nemusí. Určitě vás také zajímá, kam chodí mladí obyvatelé lesa do školy. Myslím, že jste už slyšeli o kapří škole, kde se můžete naučit nejrůznější plavecké styly. Velice známá je taky pavoučí škola pletení a poslední dobou je stále populárnější škola létání káněte Kryštofa. V lese také funguje Lesní knihovna, o kterou se stará sova Květa.....